AZERBAYCAN'A YÖNELİK SALDIRILARDA HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri, Ermenistan'ın, Azerbaycan'a yönelik gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybeden siviller için kılınan gıyabi cenaze namazının ardından basın açıklaması düzenledi.

AZERBAYCAN'A YÖNELİK SALDIRILARDA HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

AGD üyesi bir grup, yatsı namazının ardından Fatih Camii bahçesinde toplanarak Ermenistan'ın Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentlerine yaptığı füze saldırısı sonucu hayatını kaybeden siviller için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Kur'an tilaveti ve duaların ardından AGD İstanbul Şubesi Başkanı Yunus Genç basın açıklaması yaptı. Genç, "İşgalci Ermenistan, Azerbaycan'ın sivil yerleşim yerlerine saldırarak masum Azeri kardeşlerimizi çoluk çocuk demeden şehit etmektedir. Bu hain saldırılar, barış ahlakından uzak olan Ermenistan'ın, savaş ahlakından da yoksun olduğunu göstermektedir. Bu saldırılar karşısında Azerbaycan Devleti ve milletinin haklı davasında yanlarında olduğumuzu, Azerbaycan'ın uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarının her platformda destekçisi ve savunucusu olacağımızı buradan bildirmek istiyoruz" diye konuştu.


Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020, 23:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul