BAKANLIKTAN, ALMANYA'DA ÇOCUKLARI ELLERİNDEN ALINAN ÇİFTİN HUKUK MÜCADELESİNE DESTEK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca, Alman Gençlik Dairesi tarafından 2 çocuğu ellerinden alınan ve sürdürdükleri hukuk mücadelesini kazanarak çocuklarına kavuşan Altınkaya ailesinin en başından bu yana yanında olunduğu bildirildi.

BAKANLIKTAN, ALMANYA'DA ÇOCUKLARI ELLERİNDEN ALINAN ÇİFTİN HUKUK MÜCADELESİNE DESTEK

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; evde masadan düştüğü belirtilerek hastaneye götürülen Berna-Sertan Altınkaya çiftinin 1,5 yaşındaki bebekleri Y.C.A. ve 4 yaşındaki ağabeyi K.A.’nın ebeveynlerince şiddet uygulandığı gerekçesiyle Remscheid Gençlik Dairesi tarafından ellerinden alınmasının hemen ardından Bakanlık harekete geçti. Altınkaya çiftiyle iletişime geçen Bakanlığın Düsseldorf Ataşeliği yetkilileri, aileye pedagojik destek sağlarken, çocuklarının hangi şart ve durumlarda geri verileceğine dair hukuki bilgilendirmelerde bulunuldu. Altınkaya çifti, bakanlığın da desteğiyle sürdürdükleri hukuk mücadelesini kazanarak çocuklarına kavuştu.

Öte yandan Remscheid Gençlik Daireleri tarafından haksız yere çocukları ellerinden alınan Altınkaya ailesi ve benzer durumda olan aileler için 12 Temmuz'da bir destek gösterisi düzenlenmişti. Dormagen Belediyesi önünde toplanan kalabalık belediye önüne siyah çelenk bırakarak Alman Gençlik Daireleri'nin haksız tavrını protesto etmişti.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2020, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul