BODRUM'DA SONUÇ KULLANMA TARİHİ GEÇMİŞ 700 KİLO ET ELE GEÇİRİLDİ

Muğla'nın Bodrum ilçesinde meydana getirilen denetimlerde, müşterek kemirmek firmasında akıbet kullanma tarihi geçmiş 700 kilo hindi, tavuk hitit ve al et ele geçirildi. El koyulan mahsulat imha edilirken, kemirmek firmasına bin 500 teklik ceza kesildi.

BODRUM'DA SONUÇ KULLANMA TARİHİ GEÇMİŞ 700 KİLO ET ELE GEÇİRİLDİ

Bodrum İlçe Tarım Müdürlüğü Gıda Kontrol ve Denetim ekipleri, esbak meydana getirilen rutin denetimlerde birlikte aşındırmak firmasının deposunda, akıbet kullanma tarihi geçmiş 700 kilo kanatlı ve al et olduğunu belirleme etti. Firmaya, Belediye ve Bodrum Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü çeşidinden hep bin 500 teklik ukubet kesilirken, tarihi geçmiş etler şehremaneti ekipleri çeşidinden imha edildi.

‘VATANDAŞLAR İHBAR ETMELİ’

Rutin denetimlerin yanında vatandaşların şikayetlerini de dikkate alarak denetleme yaptıklarını tamlayan ekipler, mahsul satın alınırken akıbet kullanma geçmişine özen edilmesi icap ettiğini söyledi. Ürün üstünde istihsal ve istihlak tarihinin bulunmamasının besin maddesinin izlenebilirliğinin bulunmadığı anlamına geldiğini kaydeden yetkililer, vatandaşları bu ürünleri satın almamaya, satışı yapanları da ALO 174 Gıda Denetim Hattı ile belediyeye yakınma etmeye çağırdı.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1