BOYU KISA ÇİFTİN MUTFAK DOLABI VE TEZGAHIYLA İMTİHANI

Afyonkarahisar'da 1 m. 20 santimetre boyundaki Ercan Kubaş (33) ile 1 m. boyundaki benzeri Aysun Kubaş (38), kirada oturdukları lüp mutfak tezgahı ve dolabını kullanırken, ağırlık yaşadıklarını söyledi. Kubaş çifti, ev sahibinin yaptırmaya karışmadığı kendilerinin ise maddes

BOYU KISA ÇİFTİN MUTFAK DOLABI VE TEZGAHIYLA İMTİHANI

Afyonkarahisar'da oturan 1 m. 20 santimetre boyundaki Ercan Kubaş ile 1 m. boyundaki 10 salname benzeri Aysun Kubaş çifti, palyaçoluk ve tiyatroda köpoğluluk yaparak geçimlerini sağlıyor. Pandemi devri zımnında 8 aydır çalışamayan, Yağmur (9) ve Damla (6) angın dü çocuklu çift, aldıkları özürlü maaşlarıyla geçinmeye çalışıyor. Geçen günlerde konutlarını değiştirerek, şu anda oturdukları apartman dairesine taşınan Kubaş çifti, mutfaktaki tezgah ve hile yüzünden külfet çekiyor. Çift tezgahın önüne yaptırdıkları limon bahçesi ile çeşmeye ve dolaplara erişebilmek düşüncesince güç harcıyor. Daha evvela düşerek vurulan çift, mutfak tezgahı ve dolabın kişi boylarına layıkıyla olmamasından çevre şişman güçlükler yaşadıklarını söyledi.

'KENDİ BOYUMA GÖRE OLSUN İSTİYORUM'

Evlerinin icar bulunduğunu ve tezgahın uzunlamasına layıkıyla bulunmadığı düşüncesince merdivenden inip kabarmak durumunda bulunduğunu özetleyen Aysun Kubaş, "Merdivenden de müşterek dü kez yere düşüm. İstiyorum ki hani ev benim de olmasa hoppadak ulaşabileyim, yanımda kimesne yapılmaksızın şen yemeğimi yapabileyim. Bulaşıklara ulaşıp kişi işimi görebileyim. Kendi boyuma layıkıyla olsun istiyorum. Zorlanmak istemiyorum. Kimse bulunmadığı devir hakkıyla zorlanıyorum. Yukarıdan kabul etmek istediğim müşterek şeyi alamıyorum. Bazen şişman kızım mevcut o araştırma görevlisi oluyor, eşim bulunmadığı zaman. Eşim evde olursa onu çağırıyorum, 'Alabilir misin, bunu yapabilir misin' diye. Temizliği üstelik müşterek tane başıma yapamıyorum. Ben madun tarafları süpürüp siliyorum zorla eşim efsus tabureleri fevk fazladan koyup yukarıya çıkıp camları falanca silmeye kendisi uğraşıyor. Bazı şeyler bizim üzere engelliler için, bizleri de gözeterek, bizim boyumuza layıkıyla hayatımızı, kolaylaştıracak, planlar istiyorum. Ve evvela evvelce kişi evimin müşterek an evvela etki lavabosunun kişi boyuma layıkıyla düzelmesini, kendime layıkıyla olmasını istiyorum" dedi.

'TEK İSTEĞİMİZ BİZLERE GÖRE DİZAYN EDİLMESİ'

Ercan Kubaş da pandemiden evvela kişi kadrosuyla baş başa bebek oyunları yaptıklarını tabir ederek, "Pandemiden çevre nazar boncuğu iş yapamıyorum. Zaten tığ engelliler evde kalmaya alışkan olduğumuz düşüncesince pandemi bizi katı etkilemedi. Tabii hepimiz az buçuk sıkıntıdayız. Bizim müşterek tane isteğimiz mutfak tezgahımızın, mutfak dolaplarının bize layıkıyla tasarım edilmesi. Ben yokken üstelik eşimin şen ulaşabileceği şen halde aşındırmak yapabileceği şeyler istiyoruz. Değerli büyüklerimizden hoppadak isteğimiz bu" sanarak konuştu.

Kubaş çifti, ev sahibinin hile ve mutfak tezgahının kendilerine layıkıyla tasarım edilmesine karışmadığını, fakat bununla ilişik müşterek kombinezon de yapmadığını belirtti.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1