BREXİT'İ 'JAMBON VE PEYNİRLİ SANDVİÇLE' İHLAL EDEN İLK KİŞİ OLDU

İngiltere’den Hollanda’ya yolculuk eden müşterek şoför, Brexit sonrası tecim anlaşmasını yanındaki jambon ve peynirli sandviç ile delen ilk kişi oldu. Hollandalı uç muhafızları şoförün jambon ve peynirli sandviçine el koydu.

BREXİT'İ 'JAMBON VE PEYNİRLİ SANDVİÇLE' İHLAL EDEN İLK KİŞİ OLDU

Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden ayrılması anlaşması bulunan Brexit ile ilgilendiren uyarılarını sürdürüyor. Uyarıda Brexit süreciyle baş başa 1 Ocak’tan itibaren vatandaşların AB ülkelerinden et ve mazot ürünleri getiremeyeceği açıklandı. İngiltere’den Hollanda’ya gezi eden müşterek şoför, Brexit sonrası tecim anlaşmasını tarafındaki jambon ve peynirli sandviç ile deldi.


JAMBONLU PEYNİRLİ SANDAVİÇLE YAKALANDI


"Brexit'e güzel geldiniz" diyen Hollandalı son muhafizlarının karşısında şaşkına dönen İngiliz şoför, " Özür dilerim, ağız ağıza unumuştum" ifadesini kullandı. Hollandalı son muhafızları İngiliz şoföre Brexit anlaşması gereği intikal düşüncesince jambon ve peynirli sandviçine el ayırmak durumunda kalacağını söyledi. Sürücünün geçmesine sandviçine el konulduktan sonraları müsaade verildi.İngiliz soför, Brexit anlaşmasının yürülüğe girmesinin arkası sıra ihlali delen ilk kişi adına kayıtlara geçti.


AB İLE İNGİLTERE ARASINDA TİCARET ANLAŞMASI


Belçika'nın başkenti Brüksel'de 30 Aralık'ta AB-Birleşik Krallık Ticaret ve İşbirliği Anlaşması'nın resmi imza töreni gerçekleştirilmişti. Anlaşmayı, AB yönünü temsilen AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen imzalamıştı. Avrupa Parlamentosu (AP) kabilinden anlaşmanın 1 Ocak'ta arızi adına yürürlüğe gireceğini duyurmuştu.


İTHALAT VERGİSİ ÖDENECEK


İngiliz hükümeti, AB yasalarına mucibince bireylerin Avrupa Birliği’ne ilişkin devletlere rastgele müşterek et yahut mazot ürünü ile girmesine müsaade verilmeyeceğini duyurmuştu. Verilen örnekte sandviç örneği ele alınırken şayet sandviçin içinde AB’de de mevcut müşterek kayıt var ise rastgele müşterek sevap ödenmeyeceğini tamlayan hükümet, şayet sandviçin içinde AB vatanlarında sıfır müşterek mahsul bulunursa ürüne dış alım vergisi ödeneceğini açıklamıştı.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1