DARÜŞŞAFAKA SINAVI 30 MAYIS’TA 28 İLDE YAPILACAK

Annesi ve/veya babası yaşamda olmayan, maddesel imkanları yetersiz, dirayetli öğrencilere kusursuz burslu ve leyli terbiye fırsatı tanıdıkları olan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2021 yılı sınavı, 30 Mayıs Pazar haset zaman 10.00’da Türkiye’nin 28 ilinde düzenlenecek.

DARÜŞŞAFAKA SINAVI 30 MAYIS’TA 28 İLDE YAPILACAK

İlkokul 4. dershane öğrencilerinin katılabildiği sınavda kalburüstü olan, finansal gestalt araştırması ve keyif oturmuş kontrolünden sabık öğrenciler ortaokuldan üniversiteye mükemmel burslu kolej eğitimi onama etme hakkı elde edecek.

158 salname tarihiyle Türkiye'nin terbiye alanındaki önce çırçıplak maşer kuruluşu bulunan Darüşşafaka Cemiyeti, kurulduğu günden beri "Eğitimde Fırsat Eşitliği" misyonuyla binlerce çocuğun yaşamını değiştirmeye bitmeme ediyor.

Darüşşafaka Sınavı; Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Samsun, Sivas, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van’da yapılacak.

Sınava Türkiye’nin rastgele ilinden müracaat onama edilecek; bahis konusu 28 il dışından sınava katılacak, maddesel vaziyeti namüsait mektepli ve velilerinin en DOĞRU imtihan merkezine başlamak düşüncesince yapacakları erişim harcamasına ise Darüşşafaka Cemiyeti kabilinden dayanak noktası verilecek.

Sınava eklenmek talip adayların müracaat evraklarının, Darüşşafaka Ortaokulu’na 24 Mayıs 2021 Pazartesi gününe derece doğrudan yahut defa eliyle ulaştırılması gerekiyor. Sınavda kalburüstü bulunan öğrenciler, finansal gestalt araştırması ve keyif oturmuş kontrolünün peşi sıra ortaokuldan üniversiteye derece mükemmel burslu kalifiye terbiye onama etme hakkı elde edecek.

Darüşşafaka Giriş Sınavı müracaat koşulları:

· T.C. yurttaşı olması

· Annesinin ve/veya babasının yaşamda olmaması

· Ailenin maddesel durumunun öğrenimini sürdürmesine kifayetli olmaması

· 2010 yahut elan ahir senelerde zade olması (Yaş düzeltmesi geçersizdir.)

· 2020-2021 eğitim-öğretim senesinde beşinci dershane 4. dershane talebesi olması

Darüşşafaka Sınavı'na dolaşmak düşüncesince mukteza vesikalar neler?

· Adayın okumakta bulunduğu beşinci dershane müdürlüğünden alınacak ve “ilkokul 4. dershane talebesi bulunduğunu gösterir imzalı ve mühürlü belge” (Okul karnesi onama edilmez.)

· Nüfus cüzdanı fotokopisi

· Vukuatlı karı popülasyon kaydı örneği (Suret, fotokopi, kocabaşı belgesi, ahiret yolculuğu raporu onama edilmez.)

· Adayın dü (2) sayı toy vazgeçmiş vesikalık resim fotoğraf fotoğrafı

· Başvuru Formu (doldurulmuş)

Aday kaydı düşüncesince müracaatlar 2 Ocak 2021'den itibaren online yerine yapılabilir.

Başvuru düşüncesince mukteza belgelerin Darüşşafaka Ortaokulu'na postayla ulaştırılması zorunludur.

Eğitimde Fırsat Eşitliği : Darüşşafaka

Türkiye’nin terbiye alanındaki önce çırçıplak maşer kuruluşu bulunan Darüşşafaka Cemiyeti, anası yahut babası yaşamda olmayan, maddesel imkanları ehliyetsiz ve zeki öğrencilere nitelenmiş terbiye imkanı tanıyarak yaşamlarını değiştiriyor.

“Eğitimde okazyon eşitliği” misyonuyla 1863 yılından beri etkin Cemiyet, bugüne derece binlerce çocuğun Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda çağcıl şartlarda okumasını ve yükseköğrenimleri sırasında burs almalarını sağladı. Tarihi süresince ülkenin gelişiminin bireylerin büyümesine koşut olabileceği prensibi ile akım fail ve “eğitimle mütebeddil yaşamlar” misyonunu hazımlı Cemiyet, 10 yaşlarında ailelerinden denyo almış bulunduğu çocukların; Mustafa Kemal Atatürk ilkelerine bağlı, hayat boyu öğrenen, araştıran, sorgulayan, çağdaş, özgüvenli ve topluma dirlik mesul erler yerine yetişmesini sağlıyor.

Bugün Türkiye’nin ciharıyek yanından sınavla seçilen 930 öğrenci, İstanbul Maslak’taki Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda 8 sene süresince mükemmel burslu ve leyli okuyor. Yabancı kıstak ağırlıklı nitelenmiş müşterek terbiye sürecinden sabık öğrenciler, toplumsal ve kültürel manada da mükemmel kuvvetli erler yerine yetişiyor.

2015 senesinde Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi (ECOSOC) kabilinden hususi Danışmanlık Statüsü’ne müstahak tanıdık Darüşşafaka Cemiyeti, gene Birleşmiş Milletler’in en şişman toplumsal hata projelerinden bir tanesi bulunan UN Global Compact üyesidir. 2013 senesinde kurumsal dümen derecelendirme emek harcaması yaptırarak yönetiminin şeffaflığını, matematik verebilirliğini ve sürdürülebilirliğini belgeleyen önce çırçıplak maşer kuruluşu bulunan Darüşşafaka Cemiyeti, 2018 senesinde notunu 9.50'ye, 2019’da 9.54’e, 2020’de 9.66’ya yükseltti.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 21:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1