DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: İSRAİL'İN İŞGAL VE İLHAK POLİTİKASI SONUÇSUZ KALMAYA MAHKUMDUR

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Batı Şeria'daki yasa dışı yerleşim kararına ilişkin, 'İsrail’in uluslararası hukuku ve Birleşmiş Milletler kararlarını hiçe sayarak hız kesmeden sürdürdüğü işgal ve ilhak politikası sonuçsuz kalmaya mahkumdur' açıklamasını yay

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: İSRAİL'İN İŞGAL VE İLHAK POLİTİKASI SONUÇSUZ KALMAYA MAHKUMDUR
Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Batı Şeria'daki yasa dışı yerleşim kararına ilişkin, "İsrail’in uluslararası hukuku ve Birleşmiş Milletler kararlarını hiçe sayarak hız kesmeden sürdürdüğü işgal ve ilhak politikası sonuçsuz kalmaya mahkumdur" açıklamasını yayımladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "İsrail Başbakanı Netanyahu'nun ahiren duyurduğu Batı Şeria'da ilave yasa dışı yerleşim yerlerini genişletme planının resmen onaylanması, bu ülkenin hukuk tanımaz, mütecaviz politikalarının son örneğidir. Bu adımla birlikte, işgal altındaki Filistin topraklarında sadece 2020 yılında inşa edileceği duyurulan yasadışı yerleşim birimlerinin sayısı 12 bini geçmiştir" denildi.

İsrail'in politikalarının sonuçsuz kalacağı bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İsrail'in uluslararası hukuku ve Birleşmiş Milletler kararlarını hiçe sayarak hız kesmeden sürdürdüğü işgal ve ilhak politikası sonuçsuz kalmaya mahkumdur. Türkiye, 1967 sınırları temelinde, başkenti Doğu Kudüs olan, coğrafi bütünlüğe sahip, bağımsız ve egemen bir Filistin Devleti'nin kurulmasına yönelik çabaları desteklemeye ve Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edecektir."

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 21:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul