DOĞALGAZ BORUSUNU PATLATAN KADIN, KOMŞULARIYLA YİNE KAVGA ETTİ; MAHALLELİ DURUMA İSYAN ETTİ

Bursa'da, geçtiğimiz sene evinin önündeki tabii gaz saatini baltayla yarıcı Akgül Y. (42), kavga dolayısıyla kavga ettiği komşularının evlerinin kapılarına sopayla vurdu. Kapıları sopayla vurmuş olduğu anlamış olur el telefonu kameralarıyla görüntülenen Akgül Y., oğlu Se

DOĞALGAZ BORUSUNU PATLATAN KADIN, KOMŞULARIYLA YİNE KAVGA ETTİ; MAHALLELİ DURUMA İSYAN ETTİ

Olay, evvel akşam, Osmangazi ilçesi İvazpaşa Mahallesi Geniş Sokak’ta meydana geldi. Geçtiğimiz sene evinin önündeki saf gaz saatini baltayla yarıcı Akgül Y., devir hin komşularıyla kavga etti. Defalarca gözaltına alınıp, irsal edilmiş bulunduğu adliyede mahkemece başıboş bırakılan Akgül Y.'nin dargın bulunduğu birtakım aileler, çareyi konutlarını satıp, taşınmakta buldu. Akgül Y., evvel tün ezanı ise kavga zımnında komşularıyla münakaşaya başladı. Akgül Y.’nin ‘sokağı yakarım’ tehditleri için komuşar, hali polise bildirdi. Adrese revan polis, Akgül Y. ile oğlu Serdar Y.’yi (23) gözaltına aldı.

Akgül Y.’nin evlerin kapılarına sopayla vurmuş bulunduğu ve sövme etmiş bulunduğu anlar, el telefonu kameralarıyla görüntülendi. Görüntülerde, Akgül Y.’nin kendisini gözaltına almaya etkin polislere direndiği anlamış olur da toprak alıyor.

'POLİS SOKAĞA ABONE OLDU'

Gözaltına tahsil edilen Serdar Y., kolluk aracına götürülürken matbuat mensuplarına, “Kadın gariban, üzüntülü sanarak ortalığı kışkırtıyorlar. Polis ekiplerimiz bizlere ve buraya sürdürümcü oldu. Yazıktır, kadın gariban. Rahatsız ve dul kadın diye, bu hanıma yapılmaz. Mahalleli az buçuk araştırma görevlisi olsun. Tedavisiyse otama uygulansın. Buradaki kolluk memurları bizlere çalışıyor” dedi.

'BİZİ MAHALLEDE İSTEMİYORLAR'

Evinin uğrunda elden çay emmek istediğini kail Akgül Y. de “Çayımı içtim kapımda, takımlar geldi. Kontrol ettiler. Dediler ki içeriye gir, bitmiş efendim dedim. Çayımı içtim, cezaevi girdim, bu kez oğluma diklendiler. Tehdit ediyorlar. Mahallede bizi istemiyorlar” sanarak konuştu.

'İNSANLARIN ÜZERİNE KAYNAR SU DÖKTÜ'

Akgül Y.’nin komşusu Mine Durgut ise, “1971 yılından buyana bu mahallenin sakinleriyiz. Ne gecemiz var, ne gündüzümüz. Sabah 5-6 meridyen düzlemi 1-2 hiçbir ayırt etmiyor. Ben evden etkin biriyim. Ve dört başı mamur gündüz müşterilerle konuşuyorum. Camımı ve kapımı kapamaktan bıktım. Arkadan sövme sesi doğacak ve ego işimden olacağım. Dokuz yaşlarında çocuğum var. Pandemiden ötürü online öğüt görüyor. Çocuk öğüt yapamıyor. Kamerayı ve sesi açamıyoruz. Ben, bunları herhangi müşterek gündüz döşemek durumunda değilim. Hepimiz haksızız da müşterek birim tane o mu mağdur? Doğalgaz patlatır, elinde sopayla demirle menfaat kişilere saldırır, su kaynatır kaynarca suyu kişilerin hesabına döker. Bizim huzurumuz yok, ne yapsak evlerimizi satıp, gidelim mi?” sanarak konuştu.

'HERKES EVİNİ SATIP GİTTİ'

Herkezin Akgül Y.’den şikayetçi bulunduğunu öne devam eden Asuman Tayyar, “Herkes evini satıp gitti, mahallemizde kimesne kalmadı. 52 yaşlarında şeker hastalığı hastasıyım. Sabahtan buyana şekerim 400, tansiyonum 17-18 oluyor. Çöpümü çıkıp, atamıyorum. Gelin evimi görün, gübür yuvası kabil oldu. Ağzımıza alınmayacak biçimde küfürler ediyor. Geçen damadımla kızım geldi. Yerin altına girdim. Bir kadın yerine onuruma ve gururuma o küfürleri yediremiyorum” halinde konuştu.

'HORTUMLA ANNEME SALDIRDI'

Akgül Y.’nin 3 kat evlerine saldırdığını tamlayan Ali Keklik, “Saldırıların hepsinin görüntüleri var. Bıçakla saldırdı, başkaca hortumla anneme saldırdı. Mağduruz" dedi.
Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1