DOĞU KARADENİZ’DE, 4 İLDE, 23 NOKTADA YANGIN; EKİPLER MÜDAHALE EDİYOR

Doğu Karadeniz’de devir içinde 4 ilde 23 değişik noktada sarık ve orman yangınları çıktı. Büyük birlikte çoğunluğu söndürülen yangınlar, 8 noktada halen bitmeme ediyor. Ekiplerin yangınları sönüm emek harcamaları kesintisiz sürdürülüyor.

DOĞU KARADENİZ’DE, 4 İLDE, 23 NOKTADA YANGIN; EKİPLER MÜDAHALE EDİYOR

Doğu Karadeniz’de akıbet günlerde iklim sıcaklıklarının sezon normallerinin üstünde seyretmesi ile bahçelerde yakılan ekin ateşleri sarık ve orman yangınlarına sebep oldu. Trabzon, Rize, Artvin ve Ordu zaman 23 değişik noktada yangınlar çıktı. Orman Bölge Müdürlüklerine ilişkin ekiplerin yanında şehremaneti itfaiye aracı aracı ekiplerinin de müdahale etmiş olduğu yangınlardan birileri söndürüldü. Ekipler yangınların bitmeme etmiş olduğu 8 noktada alevlere müdahale ediyor.

TRABZON’DA 3 NOKTADA YANGIN

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde meridyen düzlemi saatlerinde orman ve çalılık bölgede sarık yangını çıktı. Bölgeye gönderme edilen itfaiye aracı aracı ekipleri, yangına müdahale etti. Of ilçesinde ise 2 değişik noktada orman yangını çıktı. Ekiplerin müdahale etmiş olduğu yangınlar söndürüldü.

ARTVİN’DE 6 DÖNÜMDE YANGIN

Artvin’in Kemalpaşa ilçesi Köprücü köyü Esentepe mevkisinde meridyen düzlemi saatlerinde şimdi adsız sansız sebeple orman yangını çıktı. Yol bulunmadığı düşüncesince araçlarla ulaşılamayan bölgedeki yangına ekipler kazma küreklerle müdahale etti. Kontrol dibine tahsil edilen yangında 6 dönüm alanın dokunca görmüş olduğu belirtildi. Yangında soğutma emek vermesi sürüyor.

ORDU’DA 15 NOKTADA YANGIN

Ordu’da ise 15 ayrı noktada sarık ve orman yangınları çıktı. Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin müdahale etmiş olduğu yangınlardan 12’si söndürülürken, Fatsa ilçesi Uzundere mahallesi, Mesudiye ilçesi Çataltepe mahallesi ve Ulubey ilçesi Durak mahallesindeki yangınlar sürüyor. Ekipler alevlere müdahale ediyor.

RİZE’DE 4 NOKTADA YANGIN SÜRÜYOR

Rize’nin Fındıklı ilçesinde 4 ayrı noktada sarık ve orman yangınları çıktı. Yangınlara Orman Müdürlüğü ile şehremaneti ekipleri müdahale ediyor. Bazı noktalara defa bulunmadığı vasıta ile erişim sağlanamazken, ekipler izlek yollardan eriştiği bölgede yangınlara müdahale etmeye çalışıyor.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 21:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1