ENES EMİNOĞLU: İLK GÜNDEN İTİBAREN TÜGVA OLARAK DESTEK ÇADIRLARI KURDUK

İzmir'e gelerek deprem çadırlarını gezen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Başkanı Enes Eminoğlu, “Depremin ilk olduğu saatlerden itibaren bölgede sahadayız, ilk günden itibaren TÜGVA olarak destek çadırları kurduk bölgelerimizde. Bugün de buradayız ve vatandaşlarımız

ENES EMİNOĞLU: İLK GÜNDEN İTİBAREN TÜGVA OLARAK DESTEK ÇADIRLARI KURDUK

İzmir’de geçen cuma günü meydana gelen depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. Bölgeye AFAD tarafından vatandaşların ihtiyacı için 2 bin 190 çadır kuruldu. Yine Gençlik Spor Bakanlığı tarafından depremzedelerin çocukları için oyun alanları kuruldu. Bölgeye gelen TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu beraberindekiler ile İzmir’deki depremzede çadırları ziyaret etti. Eminoğlu, gençlerle konuştu, onlara çeşitli hediyeler vererek moral verdi. Yapılan çalışmalar hakkında DHA’ya bilgi veren Eminoğlu, “Depremin ilk olduğu saatlerden itibaren bölgede sahadayız, ilk günden itibaren TÜGVA olarak destek çadırları kurduk bölgelerimizde. Bugün de buradayız ve vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Ekiplerimiz burada gençlerimize moral ve motivasyon sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Buradaki TÜGVA gönüllüsü kardeşlerimiz genç kardeşlerimiz ile moral motivasyon için faaliyetler yaptı, boyama yaptık, kitap okuma çalışmaları yaptık. İnşallah kısa süre içerisinde bu yaralar sarılacak, Deprem konteynerleri teslim edilecek” dedi.

Genel Başkan Enes Eminoğlu beraberindeki Başkan yardımcısı İbrahim Beşinci, İzmir Tügva Temsilcisi Mesut Öndeş ile birlikte çadırları gezerek gençlerle sohbet etti.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 21:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1