ERBAŞ: İSLAM DÜŞMANLIĞININ RESMİ MAKAMLARCA DESTEKLENDİĞİNİN BİR GÖSTERGESİDİR

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Fransa'da kamu binalarına Hazreti Muhammed'e hakaret içeren karikatürler asılmasına ilişkin, 'İslam düşmanlığının resmi makamlarca desteklendiğini gözler önüne sermiştir. Peygamberimiz'e (s.a.s), Müslümanlara ve kutsallarımıza karş

ERBAŞ: İSLAM DÜŞMANLIĞININ RESMİ MAKAMLARCA DESTEKLENDİĞİNİN BİR GÖSTERGESİDİR
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Fransa'da kamu binalarına Hazreti Muhammed'e hakaret içeren karikatürler asılmasına ilişkin, "İslam düşmanlığının resmi makamlarca desteklendiğini gözler önüne sermiştir. Peygamberimiz'e (s.a.s), Müslümanlara ve kutsallarımıza karşı gösterilen bu tutum hiçbir şekilde kabul edilemez" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, karikatürlerin kamu binalarında gösterilmesinin İslam düşmanlığının resmi makamlarca desteklendiğinin bir göstergesi olduğu değerlendirmesinde bulundu. Uluslararası toplumu, İslam düşmanlığını körükleyen zihniyetle mücadeleye davet eden Erbaş, şu açıklamada bulundu:

"Mevlid-i Nebi haftasını idrak ettiğimiz bu günlerde, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz'i (s.a.s) resmeden hakaret dolu karikatürlerin Fransa'daki kamu binalarına yansıtılması, İslam düşmanlığının resmi makamlarca desteklendiğini gözler önüne sermiştir. Peygamberimiz'e (s.a.s), Müslümanlara ve kutsallarımıza karşı gösterilen bu tutum hiçbir şekilde kabul edilemez. Öfke ve nefret dolu bir davranışla İslam düşmanlığını körükleyen, toplumsal barışı hedef alan zihniyete karşı uluslararası toplumu bilinçli bir mücadeleye davet ediyorum."

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2020, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1