GÖKYÜZÜNDEKİ IŞIK ŞAŞKINLIK YARATTI

Van’ın Erciş ilçesinde akşam saatlerinde gökyüzünde beliren ve renk değiştiren ışık şaşkınlık yarattı. Işığı görüp cep telefonu kamerasıyla kaydettiğini söyleyen Ahmet Göral, 'Gökyüzünde bir ışık kütlesinin olduğunu fark ettim. Önce yıldız olabileceğini dü

GÖKYÜZÜNDEKİ IŞIK ŞAŞKINLIK YARATTI
Van’ın Erciş ilçesinde akşam saatlerinde gökyüzünde beliren ve renk değiştiren ışık şaşkınlık yarattı. Işığı görüp cep telefonu kamerasıyla kaydettiğini söyleyen Ahmet Göral, "Gökyüzünde bir ışık kütlesinin olduğunu fark ettim. Önce yıldız olabileceğini düşündüm. Farklı renklere dönüştüğünü görünce yıldız olmadığını anladım. Sürekli yer değiştirdiğini fark edince şaşırdım" dedi. 

Van Yolu Mahallesi'nde yaşayan 4 çocuk babası Ahmet Göral (45), hava almak için balkona çıktığında gökyüzünde sürekli yer değiştiren bir ışık fark etti. Yıldız olabileceğini düşündüğü ışığı cep telefonu kamerasıyla kaydeden Göral, "Hava almak için balkona çıktım. Gökyüzünde bir ışık kütlesinin olduğunu fark ettim. Önce yıldız olabileceğini düşündüm. Farklı renklere dönüştüğünü görünce yıldız olmadığını anladım. Sürekli yer değiştirdiğini fark edince de şaşırdım. Çocuklar yanıma gelip, seyrettiler. Daha sonra ışık hızlı şekilde uzaklaştı. Görüntüleri sosyal medyada paylaştım" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul