HDP ÖNÜNDE EVLAT NÖBETİ YAPAN BABA: OĞLUMU NASIL KAÇIRDILARSA ÖYLE GERİ GETİRSİNLER 

İzmir HDP İl Başkanlığı önünde terör örgütü PKK tarafından kaçırılan oğlu için evlat nöbeti tutan Yasür Dülge (50), 'Oğlumu nasıl kaçırdılarsa öyle de geri getirsinler' dedi.

HDP ÖNÜNDE EVLAT NÖBETİ YAPAN BABA: OĞLUMU NASIL KAÇIRDILARSA ÖYLE GERİ GETİRSİNLER 
İzmir HDP İl Başkanlığı önünde terör örgütü PKK tarafından kaçırılan oğlu için evlat nöbeti tutan Yasür Dülge (50), "Oğlumu nasıl kaçırdılarsa öyle de geri getirsinler" dedi.

Yasür Dülge, 5 yıl önce terör örgütü PKK tarafından kaçırılan oğlu Mehmet Dülge için 40 gün önce, İzmir HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan Mehmet Laçin'in yanında oturma eylemine başladı. Oğlunun fotoğrafıyla nöbet tutan Dülge, "O dönem 23 yaşında olan oğlum, kardeşinin düğününden sonra ortadan kayboldu. Onu bulmak için yurt içinde yurt dışında araştırmalar yaptık ama sonuç çıkmadı. Diyarbakır'a gidip HDP'lilerle konuştum ama oğlumun yerini bilmediklerini söylemişlerdi. Yaklaşık 40 gün önce dağda olduğunu öğrendik, ben de evlat nöbetine başladım. Oğlumu nasıl kaçırdılarsa geri getirsinler" diye konuştu.

Yaklaşık 8 aydır aynı yerde evlat nöbeti tutan Mehmet Laçin'den etkilenip nöbete başladığını anlatan Dülge, "Ben Mehmet amcayı televizyonda gördüm. Buraya gelerek onun yanında nöbete başladım. Oğlum gittikten sonra ne bizimle ne de çevresiyle hiç iletişime geçmedi. Ondan hiç haber alamadık.Oğlum gelen kadar nöbet tutmaya devam edeceğim. Gücüm yetene kadar buradayım" dedi.

Baba Yasür Dülge, oğluna da "Geri dön oğlum. Gittiğin yol yol değil. Zararın neresinden dönsen kardır. Devlet de bizim yanımızda. Eğer suçun varsa cezanı çekersin. Suçsuzsan zaten bir şey olmaz" çağrısında bulundu.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1