İZMİRLİ MOTORLU KURYELER, SİTELERE GİRİŞ YASAĞINA TEPKİ GÖSTERDİ

İzmir'de motosikletli kuryeler, Karşıyaka ilçesindeki birtakım sitelere motosikletleriyle girmelerinin yasaklamasına tepki gösterdi. Uygulamaya sonuç verilmesini talip Karşıyaka Motorlu Kuryeler Derneği Başkanı Batuhan Bursalı, 'Bize ikinci derslik insanoğlu muamelesi yapılmasın.

İZMİRLİ MOTORLU KURYELER, SİTELERE GİRİŞ YASAĞINA TEPKİ GÖSTERDİ
İzmir'de motosikletli kuryeler, Karşıyaka ilçesindeki birtakım sitelere motosikletleriyle girmelerinin yasaklamasına tepki gösterdi. Uygulamaya akıbet verilmesini talip Karşıyaka Motorlu Kuryeler Derneği Başkanı Batuhan Bursalı, "Bize ikinci derslik insanoğlu muamelesi yapılmasın. Arabalı kuryeler site içlerine alınıyorsa hepimiz de siteye motosikletlerimizle girelim" dedi.

Karşıyaka ilçesine ilişkin Mavişehir Mahallesi’ndeki birtakım sitelerde, ısmarlama getiren kuryelerin motosikletleriyle cezaevi girişleri yasaklandı. Motosikletlerini otopark yeri edip, teslimat fail kuryeler ise karara tepki gösterdi. Bir sitenin uğrunda izah fail kuryeler, karardan dönülmesini istedi. Motosikletlerinin kornalarını araklayıcı kuryeler yerine izah fail Karşıyaka Motorlu Kuryeler Derneği Başkanı Batuhan Bursalı, "Özellikle pandemi zamanında siparişlerimiz enikonu arttığı düşüncesince teslimat sürelerinde teessürat yaşıyoruz. Bunların birlikte başta Mavişehir'de mevcut birtakım site yönetimlerinin almış olduğu kararlar bizi elan da üzüyor. Aldıkları karara mucibince motorlu kuryeleri cezaevi almıyorlar. Motosikletlerimizi asayiş noktasında bırakıp ısmarlama verici daireye yürüyoruz. Hem hamam verim aynı zamanda ağırbaşlı mahsulat taşıyoruz ve site içerisine motosikletlerimizle giremediğimiz düşüncesince devir kaybediyoruz. Kaybettiğimiz tarihi telafi edebilmek düşüncesince de teslimat sürelerinde canımızdan oluyoruz" dedi.

'ÇİFTE STANDARDA MARUZ KALIYORUZ'

Çifte standarda verilen kaldıklarını korumak için çaba sarfeden Bursalı, "Siparişi aldıktan sonradan site önüne geliyoruz. HES kodu ve bilgilerimizi veriyoruz. Ardından motosikletimizi koyup, yayan paketi konfirmasyon ediyoruz. Biz buna erinç çıkıyoruz. Geçmiş zamanlarda yaşanmış olan birtakım negatif vakalardan dolayı ukubet hepimize kesiliyor. Bir ferdin yanlışı her insana kesilmesin. Bize ikinci derslik insanoğlu muamelesi yapılmasın. Arabalı kuryeler site içlerine alınıyorsa hepimiz de siteye motosikletlerimizle girelim” ifadelerini kullandı.

Kurye Serdar Pehlivan, pandemi zamanında enikonu derin çalıştıklarını vurgulayarak, "Mavişehir'de müşterek siteye ısmarlama bırakmak, kuryenin averaj 15-16 dakikasını alıyor. Orada harcadığımız tarihi yolda telafi etmeye çalışıyoruz. Paket gecikince de yakınma alıyoruz. Bir kuryeyi saatte en aşkın üç pakete gönderebilirsiniz. Ancak 20 dakikasını müşterek sitede harcayan kurye ya yolda emek meydana getirecek yahut öbür paketleri geciktirecek. Aramızda yanlışlar yapanlar reşit olabilir. Ancak sorumluluk fail arkadaşların uyarılması gerekmektedir. Ceza fail cezasını özlük çekmeli. Pandemi hasebiyle insanoğlu evden çıkmıyor ve ısmarlama veriyor. İşlerimiz bundan dolayı enikonu yoğun. Bizler bu zamanda elimizden gelenin fazlasını hazırlamaya çaba ederiz ve site sakinlerinden de bize asistan olmalarını bekliyoruz” niteleyerek konuştu.

SİTE SAKİNLERİ DE TEPKİ GÖSTERDİ

Site sakini Fulya Coşkunol da tahsil edilen kararın yanlış bulunduğunu belirtti. Coşkunol, "Pandemi zamanında kuryelerin iş yükü enikonu arttı. Biz de daima aşındırmak siparişi veriyoruz. Ancak kuryeler, motosikletleriyle sitemizin içlerine giremiyorlar. Hem bizim düşüncesince hem onlar düşüncesince bu müşterek aksaklık. Özellikle yağışlı havalarda siparişlerimiz ıslanabiliyor. Bunun birlikte kuryeler de ıslanıyor. Umarım site yönetimi bu mevzuda akla yatkın sonucu verir" dedi.

Site sakini Zeynep Hasdemir de "Bir süredir kuryeler, ısmarlama getirdiklerinde motosikletleriyle içeriye alınmıyorlar. Bu gidiş hem onlar aynı zamanda hepimiz düşüncesince dava oluyor. Yemeklerimiz bu müddette soğurken onlar düşüncesince de erke kaybı oluyor. O nedenden bu karardan vazgeçilmesi gerekiyor. İş yoğunlukları da enikonu arttı. Bizlerin de onlara asistan olmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1