KÖPEĞE ŞİDDET UYGULAYAN KADIN: KÖPEK DÖVEN BEN, KEDİYİ KURTARAN DA BEN

Antalya'da, T.S.'nin gezdirmeye çıkarttığı 2 köpeğine şiddet uyguladığına müteveccih görüntülere, hayvanseverler reaksiyon gösterdi. Bir hayvansever bulunduğunu kail T.S. ise köpeklerin ağzındaki kediyi yetirmek istediği düşüncesince bu biçimde davrandığını, videonun

KÖPEĞE ŞİDDET UYGULAYAN KADIN: KÖPEK DÖVEN BEN, KEDİYİ KURTARAN DA BEN
Antalya'da, T.S.'nin gezdirmeye çıkarttığı 2 köpeğine şiddet uyguladığına müteveccih görüntülere, hayvanseverler aksülamel gösterdi. Bir hayvansever bulunduğunu kail T.S. ise köpeklerin ağzındaki kediyi idare etmek istediği düşüncesince bu halde davrandığını, videonun tamamının paylaşılmadığını öne sürdü. T.S., "Videonun tamamına bakarsanız kapik döven ben, kediyi kurtaran da ben" dedi.

Olay, eski çağ Muratpaşa ilçesi Güzeloba Mahallesi'nde meydana geldi. Biri tasmalı, dü köpekle yürüyüşe çıkan T.S., ortak müddet sonraları eline almış bulunduğu sopayla hayvanlara vurup, cehennem azabı etmeye başladı. O anlamış olur ise ortak yurttaş kabilinden cep telefonuyla kaydedildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, T.S.'nin, tasmalı köpeğini sürüklemeye başladığı, tasmasız köpeğe yönelip, eline almış bulunduğu sopayla tekraren vurmuş bulunduğu görülüyor. Diğer köpeğe de vurmaya başlamış bulunan kadının, doğmak istemeyen tasmalı köpeğe de vurmuş bulunduğu görüldü.


MALA ZARAR VERMEKTEN İŞLEM YAPILDI


O anları cep telefonuyla görüntüleyen kişi, kadının hepsi kuvvetiyle köpeklere vurduğunu söyledi. Görüntüleri çekici ve elan sonraları içtimai iletişim araçları hesabından paylaşan kişi, "Artık kadının hayvanlara uyguladığı şiddete dayanamıyoruz, nereye yakınma edebiliriz iane edin" niteleyerek çağrıda bulundu. Görüntülerin aksülamel çekmesi üstüne manşet ekipleri T.S.'nin ifadesine başvurdu. Kadının ifadesinde hayvansever olduğunu, namına ilgilendiren 2 hayvanı gezdirmeye çıkardığında köpeklerinin kediye saldırdığını, kediyi idare etmek düşüncesince ve sonrasında köpeklerin kedilere saldırmaya bitmeme etmesini engel olmak düşüncesince hakeza davrandığını dediği öğrenildi. Kadın karşı 'mala dokunca verme' suçundan iş yapıldı.


'KÖPEKLERİM EVDE KEDİLERLE BİRLİKTE YAŞIYOR'


Sosyal iletişim araçları üstünden izah fail T.S. ise olayın köpeğinin yakaladığı kediyi idare etmek isterken yaşandığını söyledi. T.S., “Benim birisi 10 yaşlarında birisi elan canlı dü Boxer cinsi köpeğim var. Yaşlı bulunan köpeğim dokunmabana ve vaziyeti iyi değil. Hasta bulunduğu düşüncesince ot aşındırmak istiyor ve o sebepten onu dolaştırmaya çıkardım. Genç bulunan tasmalı güçlükle buğulu olanı tasmasız gezdiriyorum. Benim köpeklerim evde kedilerle beraberce yaşıyor ferişte gibiler. O çağ tasmalı köpeğim çabucak fırladı ve nehire akıllıca gidip atladı. Ben de onu tefriş etmek isterken düştüm güçlükle çekmeye bitmeme ettim ve çıkarttığımda ağzında kedi vardı" dedi.


'HAYVANSEVER BİRİYİM'


Köpeğinin çenesini ayırmak düşüncesince plastik borazan kullandığını kail T.S., “Ben hayvansever biriyim. Amacım kediyi kurtarmaktı. Kediyi yakaladıktan sonraları köpeğin çenesi kilitlendi. Çenesini sopayla açabilmek düşüncesince ortak plastik borazan buldum. Kediyi kurtarmaya çalışırken öbür köpeğim de kediyi ısırmaya başladı. Ben onların ortada kaldım ortak elimde toht vardı ve ayaklarımla onları ayırmaya çalıştım. Çünkü kediyi bırakması düşüncesince köpekleri korkutmaya çalışıyordum" niteleyerek konuştu.


'VİDEO KESİLEREK YAYINLANMIŞ'


Polislerin de çevredeki asayiş kameralarından fon aradığını tamlayan T.S., “Köpek benden korkmuş bulunduğu düşüncesince ağzını açtı ve kediyi bıraktı. Kedinin kaçıp gittiğini gördüm. Köpek hala kedinin peşinden gitmeye çalışıyordu güçlükle köpeğin ağzı kanlıydı. Yaşlı kapik de kanın kokusunu alınca refleksle 'Sen bozukluk hakeza yaptın' niteleyerek elimle ittirdim. Sosyal medyadaki videoteyp kesilmiş. Videonun ortası yok, manşet çevredeki asayiş kameralarını araştıracak. Videoya bakarsanız kapik döven ben, kediyi kurtaran da ben" niteleyerek konuştu. Cep telefonundan köpeklerinin kedileriyle uyuduğu fotoğrafları yayınlayan T.S., “Her çağ Güzeloba Mahallesi'nden Varsak'a gidip çıkmaz hayvanlarına hizmetçi yapıyorum. O çağ o derece çirkin geçti ki benim düşüncesince hastaneye gittim. Video çekici insandan dileyiş ediyorum, o videonun tamamını polise de versin. Çünkü videoteyp kesilmiş" dedi.


HAYVANSEVERLER TEPKİ GÖSTERDİ


Antalya Candost Derneği Başkanı Arife Yanık ise görüntüleri izleyince aşırı üzüldüğünü söyledi. Arife Yanık, “Görüntüler her insanın tepkisini çekti. Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) ekipleri gidip şahısla görüşüp köpekleri gördü. kişi köpeklerinin kedilere saldırmış bulunduğu düşüncesince şiddet uyguladığını söylemiş. Bu banko ortak faktör olamaz. Kişi köpekleri kurtarmış bakıyor güçlükle bu onlara şiddet uygulayabileceği anlamına gelmez. Köpeğiniz agresif ise berk ortak toht ve huni ile bunu halledebilirsiniz. Bunun çözümü şiddet değildir. Bu yetişek değil hazmetmek olur" dedi.


'KÖPEKLER AYNI ŞİDDETE MARUZ KALMASIN'


Hayvanları destek olmak düşüncesince hazırlanmakta bulunan yasanın ortak an evveli çıkması icap ettiğini tamlayan Yanık, “Bu hallerde her daim hayvan bilimi dokunca görüyor. Mala dokunca ödeme suçundan namına iş işlenmiş ve şişman ihtimalle köpekler elinden alınacaktır. Bu şahsı tanıyanlar hayvansever bulunduğunu söylüyor, fakat dışarıda bunları fail evde de benzeri şeyler yapıyor mu niteleyerek içimizde ortak bulut var. Hayvanların korunmaya katılması akıllıca olur, bire ortak şiddete verilen kalmalarını istemem" niteleyerek konuştu.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1