MEDYUMA HAYVAN BESLEME YASAĞI

Ankara'da bilici namına maruf Sadiye Servet G.'nin evine planlı 3'üncü baskında biçimsiz şartlarda beslediği 8 pisik ve 1 köpeğe el konuldu. Daha geçmiş de dü defa aksi şartlarda hayvan beslediği belirlenen Sadiye Servet G., hayvan beslemekten men edildi.

MEDYUMA HAYVAN BESLEME YASAĞI

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 9'uncu Bölge Müdürlüğü ekipleri, hâlâ evvela dü defa teftiş yapıp, biçimsiz şartlarda beslediği pisik ve köpeklerine el koyup, dünyalık cezası uyguladığı Sadiye Servet G.'nin evine suç duyurusu hesabına 3'üncü defa dominant düzenledi. Zabıta ve kolluk ekiplerinin de zevcelik etmiş bulunduğu baskında hayvanseverler de arazi aldı. Evde meydana getirilen denetimlerde aksi şartlarda sönümsüz 1 kapik ve 8 pisik belirleme edildi. Sadiye Servet G., kedileri sokaktan toplayıp, erbap çıktığını söyledi. Sadiye Servet G.'nin, bahçesinde hâlâ eski denetimlerde yıkılan hayvan padoklarını gine yaptırdığı belirlendi. Sadiye Servet G.'nin evinin uğrunda birleşen yakınları ve tanıdıkları, hayvanlara el koyma işlemine levent boylu müddet itiraz etti. Hayvanseverlerin de desteğiyle 9 hayvan alınarak, şehremaneti barınağına götürüldü.

HAYVAN BESLEMEKTEN MEN

Daha evvela meydana getirilen dü denetimde aksi şartlarda beslediği bütün 27 hayvan düşüncesince dü defa yönetimsel müeyyide uygulanmış bulunduğu ve bütün 9 bin 774 TL dünyalık cezası uygulanmış bulunduğu belirlenen Sadiye Servet G.'ye, 3'üncü teftiş böylelikle belirleme edilen 9 hayvan düşüncesince bütün 3 bin 258 TL dünyalık cezası uygulandı. Sadiye Servet G. başkaca 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun 24’ncü maddesi kapsamında dudak ağıza hayvan beslemekten men edildi.

İLK RAPOR: HAYVANLAR SAĞLIKSIZ

Öte taraftan şehremaneti barınağına götürülen hayvanların evvel baytar muayenesi tutanağı da ortaya çıktı. Raporda köpeğin ortak gözünün dudak ağıza öteki gözünün de yüzdelik 30 oranında görmüş bulunduğu belirtildi. Hayvanların gayrisıhhi bulunduğu belirtilerek, "Kedilerin koku değerlerine bakılarak enfeksiyon vaziyeti bulunduğu saptandı. Karaciğer ve böbrek değerleri iri bulunan dü kedide uykuluk böbrek değerlerinde alışılagelen değerin üzerinde artma bulunduğu gözlendi. Tüy ve cilt yapıları aşırı kötü, dudak kokuları var, diş hitit yangısı mevcut" denildi.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1