MELEK İPEK'İN KÜÇÜK KIZI: YAŞASIN BABAM ARTIK GELMEYECEK, BİZ DAYAK YEMEYECEĞİZ

Antalya'da 12 salname eşini kendisini dövüp, azap icra ettiği nedeni öne sürülerek öldürücü 2 bebek anası Melek İpek'in avukatı Ahmet Onaran, “Çocuklardan küçük bulunan 'Babamın eli ağırdı. Bizi de aşırı döverdi. Geçen hafta da annemin kafasında ütü kırdı. Yaşas

MELEK İPEK'İN KÜÇÜK KIZI: YAŞASIN BABAM ARTIK GELMEYECEK, BİZ DAYAK YEMEYECEĞİZ
Antalya'da 12 salname eşini kendisini dövüp, azap meydana getirdiği sebebi öne sürülerek öldürücü 2 bebek anası Melek İpek'in avukatı Ahmet Onaran, “Çocuklardan küçük bulunan 'Babamın eli ağırdı. Bizi de aşırı döverdi. Geçen hafta da annemin kafasında ütü kırdı. Yaşasın artık babam gelmeyecek, biz dayak yemeyeceğiz değil mi?' niteleyerek dediğini duydum. Çocuklar da şiddete uğramış" dedi.

Antalya'da canlı Melek (31) ve Ramazan İpek (36) meydanda 3 gündüz ilkin evde ağız dalaşı çıktı. Ramazan İpek, 2 çocuğunun anası benzeri Melek İpek'in ellerini kelepçeleyip sabaha derece dövüp, azap yaptı. Melek İpek hız görmüş olduğu gecenin sabahında servis şoförü Ramazan İpek'i işten döndüğü tam av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Jandarmaya teyit bulunan Melek İpek tutuklanırken, çiftin evlatları 9 yaşındaki C. ve 7 yaşındaki İ. annenin yakınlarına teyit edildi.

Melek İpek'in avukatlığını üstüne alan Ahmet Onaran, en sonuç onunla esbak şeb ezanı saatlerinde cezaevinde görüştüğünü söyledi. İpek'e vaziyetini sorduğunda 'Burada en azından dayak yok. İyiyim' yanıtı aldığını tamlayan Avukat Onaran, “Dayak bulunmadığı düşüncesince bahtiyar bulunduğunu gördüm. Çocuklarını özlediğini söyledi. Kızlarının kendisi olmaksızın uyuyamayacağını söyledi. Duygu yüklüydü. Olan bitenleri koğuşundaki televizyondan izlem ettiğini söyledi" dedi.

'BABAMIN ELİ AĞIRDI, BİZİ DE DÖVERDİ'

Çocuklarla da eğitimci eşliğinde görüştüğünü tamlayan avukat Ahmet Onaran, “Çocuklar da şiddete uğramış. Çocuklardan küçük bulunan 'Babamın eli ağırdı. Bizi de aşırı döverdi. Geçen hafta da annemin kafasında ütü kırdı' dedi. Çocuklara hediyeler gönderilmişti, onları götürüp teyit ettik" niteleyerek konuştu.

'YAŞASIN BİZ DAYAK YEMEYECEĞİZ'

Türkiye'nin nice yerinden küçüklere hediyeler ve aileye iane noktasında telefonlar aldıklarını tamlayan Avukat Ahmet Onaran, evlatların hassas tabletleri düşüncesince ait beş altı kurumla görüşerek onların derslerini yapabilmeleri düşüncesince tablet realizasyon ettiklerini söyledi. Çocukların ısrarla anneannesi, dayısı ve teyzesinin beraberinde eğleşmek istemeleri ilişkin Melek İpek'in yakınlarına teyit edildiğini tabir fail Ahmet Onaran, “Melek İpek mevsim bilimsel şekilde şiddete sunulan kalıyor. Çocuklar da sunulan kalıyor. Ramazan İpek, Melek İpek'e hız uyguladığı yıllarda karakola gitmesin niteleyerek 'Seni öldürür kıyma yapar köpeklere yediririm' niteleyerek korkutmuş" şeklinde konuştu.

Bu biçimde şiddetin Melek İpek çeşidinden alışılagelen bir duruma geldiği düşüncesince artık tepkime veremez bulunduğunu da tabir fail Avukat Onaran, çocuklarla meydana getirdiği toplantıda aşırı etkilendiğini söyledi.

Küçük kızın babasının gelmeyeceğine sevindiğini tamlayan Avukat Onaran, "'Yaşasın artık babam gelmeyecek, biz dayak yemeyeceğiz değil mi?' niteleyerek dediğini duydum. Daha nice bilinçlilik anlattı fakat bunları gizlilik öne sürülen nedeni dolayısıyla söyleyemiyorum" dedi.

AVUKAT ORDUSU HAZIRLANIYOR

Avukat Ahmet Onaran, Melek İpek'in evvel duruşmaya kalmadan boşaltma edileceğini düşündüğünü, fakat boşaltma edilmese bile Türkiye'nin ayrı ayrı noktalarından mevrut avukatların korumak düşüncesince kendilerine başvurduğunu belirtti. Kalabalık biçimde Melek İpek'in beraberinde olacaklarını ve onun haklılığının duyuracaklarını tamlayan Avukat Onaran, sonucun Melek İpek lehine olacağını düşündüğünü söyledi.

KOCANIN AİLESİ İLK KEZ KONUŞTU

Olayın peşi sıra Ramazan İpek'in ailesi de evvel kat konuştu. Ramazan İpek’in babası Murat İpek (66) evinin bahçesinde taziyeleri ikrar ederken ana Esma İpek (66) ağıtlar yakarak acısını yaşıyor. 23 yaşındaki oğlunu 8 sene ilkin motor kazasında yitiren İpek ailesi, ikinci evlatları Ramazan İpek'in de yaşamanı yitirmesiyle ikinci kat evlat acısı yaşadı. Aile Melek İpek'in ailesi çeşidinden Ramazan İpek ile ait ortaya atılmış 'aldatıyordu, alkolikti, hız yanlısı biriydi' iddialarına da tepkime gösterdi.

Murat İpek, gelini Melek ve oğlu Ramazan İpek'i birbirlerinden ayırmadan dü evladı kabilinden sevdiğini anlattı. Cinayet haberini alınca koşarak eve gittiğini, vakaya ortak atasözü veremediğini tamlayan Murat İpek, "İkisini de evladım kabilinden severdim. Oğlum işten ulaşınca kalbinden ortak tane kurşunla vuruyor" dedi.

TORUNLARINI ALMAK İSTİYOR

Olayın bu derece iri boyutlara gelmesine neyin etmen bulunduğunu bilmediğini özetleyen Murat İpek, meydanda artan 7 ve 9 yaşındaki dü kız evladı düşüncesince ise velayetlerini ikrar etmek düşüncesince müracaat hazırlamaya hazırlandığını söyledi. Kanunen sorumluluklarının namına verilmesi şeklinde ölene derece dü torununa bakacağını tamlayan İpek, "Benim torunlarım meydanda kaldı. Ne olacak bunlar? Ben bunları yanıma alıp bakıp abartmak ve okutmak istiyorum. Sahip büyümek isterim" niteleyerek konuştu.

Ramazan İpek’in anası Esma İpek ise dü oğlunu toprağa vermenin iri üzüntüsünü yaşadığını tabir etti. İpek, herhangi ortak devir ortak gereksinimleri olduğunda oğlu ve gelininin beraberinde olduklarını kaydetti. Esma İpek, “Torunlarımı verirlerse evladım kabilinden bakarım" dedi.

YİVLİ TÜFEK KULLANIYORDU

Ramazan İpek'in benzeri Melek ile liseden bu yana dil ilişkilerinin bulunduğunu özetleyen kuzeni Hüseyin İpek (29) ise Ramazan'ın 12 salname birliktelikleri süresince sadece ortak defa M.A. adlı ortak hanımla Melek İpek'in hamileliği çağında ortak yakınlaşmalarının bulunduğunu söyledi. Melek İpek'in ortak avukatla görüştüğünü ve metrukiyet hazırlığı yaptığını tabir fail Hüseyin İpek, "Ramazan sonuç yıllarda Melek'in boşanacağını biliyordu" niteleyerek konuştu.

Kuzeni ve eşinin sonuç yıllarda yataklarını bile ayırıp, ayrı odalarda uyuduklarını özetleyen Hüseyin İpek, Melek’in tabanca meraklısı olduğunu, ayrıca yivli tüfek caba kullanabildiğini söyledi.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1