NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ İLE İSTİHDAMA DÖNÜŞ VE ARTI İSTİHDAM TEŞVİKLERİNİN TUTARI ARTTI

Resmi Gazete'de piyasaya sürülen Cumhurbaşkanı Kararıyla, Nakdi Ücret Desteği ile İstihdama Dönüş ve Artı İstihdam Teşviklerinin tutarı arttı. Konuyla ilgilendiren izah yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2021 yılı Ocak kocaoğlan dönemind

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ İLE İSTİHDAMA DÖNÜŞ VE ARTI İSTİHDAM TEŞVİKLERİNİN TUTARI ARTTI

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk meydana getirdiği açıklamada, "Ücretsiz izne ayrılan çalışanlarımız düşüncesince sunduğumuz Nakdi Ücret Desteğimizi 2021 yılı Ocak kocaoğlan döneminden itibaren meri peyda etmek neredeyse yüzdelik 21,56 artışla ödeyeceğiz" dedi.

Bakan Selçuk, Nakdi Ücret Desteğinin beraberinde İstihdama Dönüş Teşviki ve 1 Ocak 2019 ila 17 Nisan 2020 tarihleri arasındaki çağda minimum sigortalı çalıştırılan aydaki etkin sayısına arttırma yerine istihdam edilecek sigortalıların çalışarak çalıştırılmaları biçiminde sağlanan Artı İstihdam Teşvikine de çoğalma sağlanacağını tabir etti.

Bakan Selçuk, "2020 senesinde bulunduğu kadar çalışanlarımıza ve işverenlerimize dayanaklık etmek olmaya bitmeme ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1