NERGİZ TEYZENİN YAŞAM MÜCADELESİ

Antalya'da camları kırık, kapısı kapanmayan evde yegâne başına yaşam mücadelesi verici Nergiz Bektaş (60), faturalarını ödeyemeyince elektriksiz ve susuz kaldı. Eşinin ölümünün peşi sıra 2 ayda müşterek 650 liralık aylık meydan Bektaş, 500 liralık bulunan kirasını öde

NERGİZ TEYZENİN YAŞAM MÜCADELESİ

Kepez ilçesinde canlı Nergiz Bektaş'ın 2 çocuğunun babası bulunan Selahattin Bektaş, 7 sene ilk yaşamını kaybetti. Eşini kaybeden ve maddesel külfet yaşamaya süregelen kadına, 2 ayda beraberinde alacağı 650 liralık aylık bağlandı. Çöplerden kağıt biriktirerek yaşamını bitmeme ettiren oğlu Ali Bektaş'ın da çocuklarını ve kendini ağır geçindirdiğini kail Bektaş, "Camları kırık, kapısı kapanmayan evde yegâne başıma yaşıyorum, sabık sene evimin kirasını ödeyemedim. 12 ay süresince faturalarımı da ödeyemedim. Suyum kesildi" dedi.

Zaman devir komşularının aşındırmak vererek dayanak bulunduğu Bektaş, havanın soğumasıyla beraberce camların fay bulunduğu evde berhayat olmak elan da güçleşince çevreden yakıt materyal toplamaya başladı. Kadının durumundan bilgili bulunan beraberinde iyicil ise ödenmeyen cazibe ve su faturalarını ödedi. Bektaş, kirasını ödeyebilmek düşüncesince dayanak ve oğlu düşüncesince iş istiyor.

Elektriğinin 1 senedir kesmik bulunduğunu kail Bektaş, “Kaymakamlıktan 2 ayda beraberinde 650 liralık dul maaşı alıyorum onun haricinde beraberinde gelirim yok. Evimin kirasını ve faturalarımı ödeyemiyorum. 1 senedir elektriğim kesikti. Bir ad iane etti faturalarımı ödedi. Çok kıvançlı oldum. Komşularım arada beraberinde iane ediyor, aşındırmak veriyor onlarla yaşıyorum. Odun bulursam sobamı yakıyorum, bulamazsam yakamıyorum. 1 oğlum mevcut çöplerden kağıt topluyor. Onun da 3 evladı var, kendine mi baksın, bana mı baksın. Oğlum ekmek, aşındırmak getirirse yiyoruz getirmezse aç kalıyoruz" dedi.

Uzun zamandır kirasını ödeyemediğini kail Bektaş, “Ev sahibi çıkaracak niteleyerek korkuyorum. O da haklı, beraberinde obje diyemiyorum. Çamaşırlarımı elimde yıkıyorum, yemeklerimi sobanın üstünde pişirmeye çalışıyorum. Aldığım maaşla kiramı mı ödeyeyim, karnımı mı doyurayım, faturalarımı mı ödeyeyim. Ne yapacağımı bilemiyorum" niteleyerek konuştu.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1