ORGENERAL ÇETİN: BU KIŞ PKK'NIN AKIBET KIŞI OLACAKTIR

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Yenifoça'da planlı Uzman Erbaş Komando Temel Kursu Mezuniyet Töreni'nde icra ettiği konuşmada, '2020 senesinde PKK yıldırı örgütünün gelişigüzel yerde inlerine girdik. 2021 senesinde da girilmeye bitmeme edilecektir. Bu kış, PKK'n

ORGENERAL ÇETİN: BU KIŞ PKK'NIN AKIBET KIŞI OLACAKTIR
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Yenifoça'da planlı Uzman Erbaş Komando Temel Kursu Mezuniyet Töreni'nde meydana getirdiği konuşmada, "2020 senesinde PKK yıldırı örgütünün gelişigüzel yerde inlerine girdik. 2021 senesinde da girilmeye bitmeme edilecektir. Bu kış, PKK'nın akıbet kışı olacaktır" dedi.

Orgeneral Arif Çetin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katılımıyla Yenifoça Jandarma Komando Teröristle Mücadele Harekatı Okul Komutanlığı'nda planlı Jandarma Uzman Erbaş Komando Temel Kursu Mezuniyet Töreni'nde konuştu.

'TERÖRİSTLE MÜCADELEMİZ HER KARIŞ TOPRAKTA DEVAM EDECEK'

Terörle mücadelede mesajlar sağlayan Orgeneral Çetin "Sayın Bakanım, alp jandarmamız, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emir, yönerge ve himayeleri ile zatıalinizin atıf ve idaresinde akıbet yıldırıcı ruhsuz bir duruma getirilinceye kadar, akıcı dizi eylem mantığıyla tün gündüz, yaz kış, ilgisiz yunak demeden terörle mücadeleye bitmeme edecektir. Jandarmamız, bugüne denli bulunduğu kıl payı artık da devletimize, milletimize, bütünlük ve beraberliğimize kastedecek gelişigüzel çeşitli tehdide hakkında koymaya kararlıdır. Bu yolda ulu milletimizin bizlere gösterdiği dayanak ve rahmetle görevimizi yapacağız. Bu dualar gücümüze kuvvet katacaktır. Allah'ın yardımıyla, vatandaşımızın desteği ve yarayışlı dualarıyla, milletimizin yârenlik ve güveniyle dağlardaki PKK'lı teröristler özellikle iktisap etmek kıl payı halis muhlis teröristlere hakkında mücadelemiz Cudi'de, Gabar'da, Herakol'da, Kato'da, Avaşin'de, Bestler, Dereler Tendürek'te, Ağrı'da, Tunceli'de, Hakkari'de, Diyarbakır'da ülkemizin gelişigüzel karış toprağında, gelişigüzel durumunda bitmeme edecektir" ifadelerini kullandı.

'BU KIŞ PKK'NIN SON KIŞI OLACAK'

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin, 2021 senesinde da yıldırı örgütü PKK'nın inlerine girilmeye bitmeme edileceğini belirterek, "Jandarma Teşkilatı, alp ordumuz, alp polisimiz ve alp korucularımız ile beraberce binlerce martir vererek, mücadeleye bitmeme ediyor. Terörle mücadelemiz efdal uygulayım bilimi kullanılarak, akıcı bitmeme etmektedir. Bu kapsamda 2020 senesinde PKK yıldırı örgütünün gelişigüzel yerde inlerine girdik. 2021 senesinde da girilmeye bitmeme edilecektir. Sayın Bakanım; direktifleriniz doğrultusunda bu kış PKK'nın akıbet kışı olacaktır. Bu başarıyı sağlayıcı alp gençlerimizdir. Onlarla ne denli övünsek, alım çalım duysak azdır" niteleyerek konuştu.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 21:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1