ŞENTOP: BM'Yİ, İŞGALLERE VE ÖLÜMLERE SESSİZ KALMAMAYA DAVET EDİYORUM

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, BM Teşkilatı'nın 75'inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, 'BM'yi yaşanan çatışmalara, işgallere ve ölümlere sessiz kalmamaya, adil bir tutum sergilemeye ve kararlarının arkasında durmaya davet ediyorum' dedi.

ŞENTOP: BM'Yİ, İŞGALLERE VE ÖLÜMLERE SESSİZ KALMAMAYA DAVET EDİYORUM
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, BM Teşkilatı'nın 75'inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, "BM'yi yaşanan çatışmalara, işgallere ve ölümlere sessiz kalmamaya, adil bir tutum sergilemeye ve kararlarının arkasında durmaya davet ediyorum" dedi.

TBMM Başkanı Şentop, Twitter hesabından, Türkiye'nin de kurucularından biri olduğu BM Teşkilatı'nın 75'inci kuruluş yıl dönümünü kutladı. Şentop mesajında, "Temelde devletlerin egemen eşitliğini esas alan, milletler arasında adalet ve güvenliği, ekonomik kalkınma ve sosyal eşitliği hedefleyen BM'yi yaşanan çatışmalara, işgallere ve ölümlere sessiz kalmamaya, adil bir tutum sergilemeye ve kararlarının arkasında durmaya davet ediyorum. Türkiye olarak, BM sisteminin daha iyi işlemesi için atılacak adımları, Sayın Cumhurbaşkanımızın 'Dünya beşten büyüktür' vurgusuyla destekliyoruz. Türkiye, etkin insani diplomasisi ve uluslararası istikrarın korunması için BM'de misyonunu sürdürmeye devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1