SEVGİLİSİNE ŞİDDET UYGULAYAN RUBATO'NUN SOLİSTİ ÖZER ARKUN HAKİM KARŞISINDA

Kız arkadaşı Burcu Y.'yi zedelenmek etmiş olduğu öne sürülen sebebi ile 'nitelikli kişiyi hürriyetinden mahrum kılma', 'silahla düşünülerek yaralama', 'tehdit', 'şantaj', 'hakaret', 'nitelikli yağma' ve 'basit eşeysel saldırı' suçlarından 35 yıla derece hapisle

SEVGİLİSİNE ŞİDDET UYGULAYAN RUBATO'NUN SOLİSTİ ÖZER ARKUN HAKİM KARŞISINDA
Kız arkadaşı Burcu Y.'yi zedelenmek etmiş olduğu öne sürülen sebebi ile "nitelikli kişiyi hürriyetinden mahrum kılma", "silahla isteyerek yaralama", "tehdit", "şantaj", "hakaret", "nitelikli yağma" ve "basit eşeysel saldırı" suçlarından 35 yıla derece hapisle cezalandırılması maksut RUBATO'nun solisti Özer Arkun'un yargılanmasına başlandı.

Savunmasını işleyen Özer Arkun, dünyaevi hazırlığı icra ettiği Burcu Y. ile tartıştıklarını, ağız dalaşı sırasında istek dışı cereyan ile burnunun kanamasına illet bulunduğunu söyledi. Özer Arkun, vakası hiç kimseye anlatmaması koşulu ile Burcu Y.'yi hastaneye götürmüş olduğu yönündeki iddiayı ise bildirme etmedi. Bulunduğu Sivas'ta emirle anlatım verici Burcu Y., Özer Arkun'un burnuna bardak fırlattığını, kendisini yumrukladığını belirterek şikayetinin sürdüğünü söyledi. Burcu Y.'nin avukatı Arkun'un yargılandığı ukubet maddelerinin yukarı sınırının isteyerek tutuklanmasını istek etti fakat duruşma bu istek dair müşterek değişmeyen vermedi.

İstanbul Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tanıdık davanın önceki duruşmasına, tutuklanmadan maznun Özer Arkun ve avukatı ile sızlanan Burcu Y.'nin avukatı katıldı. Kimlik tespiti sırasında müzikçi bulunduğunu kail Arkun, mahiye gelirinin de 10-15 bin liralık ortada bulunduğunu söyledi. Şikayetçi Burcu Y. ile 2019 senesinde tanıştıklarını ve beraberce yaşamaya başladıklarını kail Özer Arkun, "Kendisinden boşanmak istediğimi söyledim, fakat türlü bahaneler öne sürerek benden ayrılmayı bildirme etmedi. Bana karşı sevgisi bulunduğunu düşündüğümden tezevvüç teklifinde bulunmuştum. Ailesi ile ülfet etmek düşüncesince Sivas'a gittim" dedi.


'REFLEKS İLE HAREKET ETTİM BURNU KANADI'

Önceki evliliğinden bulunan oğlu ile görüştüğü düşüncesince Burcu Y.'nin namına taşlama ettiğini korumak için çaba sarfeden Arkun, "Çocuğuma sızlanan ile evleneceğimi söyleyecektim. Çocuğumla görüştüğüm tam aşırı sayıda ileti attı. Durumdan erinçsiz olduğum düşüncesince telefonu açmadım. Eve döndüğümde bana faça yaptı. Çocuğum ile yaptığım görüşmelerin bu halde dava yaratmaması icap ettiğini söyledim. Bunun evlendiğimizde hâlâ iri sorunlara tarz açacağını söyledim. Bana ve çocuğuma taşlama etmeye başladı. Beddua etti. Bunun hesabına eşyalarını toplayıp gitmesini istedim. Toplansın sanarak evden adam olmak düşüncesince kapıya yöneldim, önüme geçti. Evin kapısını kilitledi. Anahtarı aldı ve hesabına saldırdı. Birbirimize zararımız olmasın sanarak ellerinden sara anahtarı almaya çalıştım. Tişörtümü çekiştirerek yırttı. Bu kov sırasında tepke ile cereyan ettim. Kendisini yere bıraktı, burnum sanarak bağırdı. Kendisini yatağın hesabına bıraktı. Burnundan koku geldiğini gördüm. Banyoya götürüp yüzünü gözünü yıkadım" dedi.


TÜM SUÇLAMALARI REDDETTİ

Ardından da hastaneye götürdüğünü kail Özer Arkun, "Acile götürdüm. Muayenesini tamamladıktan sonraları çıktı. Beni polise yakınma edecektin, sebep etmedin sanarak sordum. Merdivenlerden düştüğünü söylemiş. Polisle, zabıtla dövüşmek istemediğini söyledi. Olay gecesi sabaha derece beraberce oturduk. Olayın nedeninin kendisi bulunduğunu anlattı ve bozukluk diledi" iddiasında bulundu.

Bu vakadan sonraları aralarında müşterek ay süresince gürültü yaşanmadığını, müşterek ay sonraları oğlu ile görüştüğü düşüncesince aralarında ağız dalaşı yaşandığını kail Özer Arkun, "İkinci defa çocuğumla görüştüğümde bana ve çocuğuma kargış okudu. Bu bir vaziyete ikinci defa icazet etmeyeceğimi söyledim. Kendisi ile katiyen evlenmeyeceğimi söyledim. Bu tarihten sonraları bana müteveccih şantaj ve tehditler başladı. İşinden olduğunu, kıygın bulunduğunu söyledi. Ailesine karşı gülünç bulunduğunu söyledi. İşinden bulunan mahiye kaybı sebebi ile vicdani cereyan ederek namına 6 mahiye aylığı düşüncesince 40 bin liralık ifa yaptım. Sonrasında maaşının kesilmediğini öğrendim." dedi.

Ayrılma tutkusunun arkası sıra sızlanan Burcu Y.'nin şantaj ve tehditlerde bulunmaya başladığını korumak için çaba sarfeden Arkun, "Kendisine kalay ettiğim iddiasını bildirme etmiyorum. Bilakis ego daim kendisinden taşlama gördüm. Hastaneye vakası hiç kimseye anlatmaması koşulu ile götürdüğüm iddiasını bildirme etmiyorum. Şantaj suçlaması akıllıcasına değildir. Tehdit suçlaması akıllıcasına değildir. Bilgisayarını ve telefonunu kullandırmadığım iddiası akıllıcasına değildir. Bardak fırlatmadım. Cinsel rahatsızlık iddiası akıllıcasına değildir. Kapıyı kilitleyip gitmesine bariyer olmadım. Burnuna almış olduğu çarpış boğuşma sırasında gönülsüz olmuştur" dedi.

Arkun, boğuşma sırasında boğazında müştekinin keski izleri oluştuğunu fakat buna müteveccih zedelenmek tutanağı almadığını belirterek, "Rapor edinmeyi düşünmedim" dedi.


BURCU Y. TALİMATLA İFADE VERDİ

Mahkemenin talebi hesabına Burcu Y., Sivas 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde emirle anlatım verdi. Sanık Özer Arkun ile lisan birlikteliği olduğunu, dünyaevi hazırlığı yaptıklarını kail Burcu Y., "Suç tarihinde de maznun Özer'in evinde tedarik yapıyordum. Evleneceğimizi oğluna söylemediğini öğrendim. Benim kâffesi akrabalarım biliyor, oğlunun illet bilgili olmadığını sordum. Sinirlenerek elindeki su kırcı bardağı suratıma fırlattı. Bardak burnuma yanılmazlık etti, burnum şişti. Evden boşanmak istedim, kapıyı kilitledi, anahtarı aldı, ayrılmama icazet vermedi. Telefonumu istedim, vermedi. Üzerimde mevcut atleti sıyırarak beni öpmeye çalıştı ve öptü. İtmem hesabına kafama, yüzüme defaatle sumsuk attı. Tokat attı. Odanın gelişigüzel tarafında koku lekeleri görüyordum. Havlularla yüzümün kanını durdurmaya çalışıyordu. O tam bayılmışım" dedi.

Özer Arkun'un yüzüne buz koyarak şişlikleri indirmeye çalıştığını öne devam eden Burcu Y., "Hastaneye görmek istediğimi söyledim fakat şikayetçi olmamam amacıyla hastaneye götüreceğini söyledi. Doktorları merdivenlerden yuvarlandığımı söyleyerek yaralandığıma inandırma ettim. Çünkü sanıktan hala korkmaktaydım. Eve döndüğümüzde doğruluk malzemeleri ile evi sildiğini, inanç temizlediğini gördüm. Kısa da olsa videoteyp çektim ve videoyu dosyaya sundum" dedi. Burcu Y., sanıktan şikayetçi bulunduğunu söyledi.


MÜŞTEKİ AVUKATI ARKUN'UN TUTUKLANMASINI TALEP ETTİ

Müşteki Burcu Y.'nin avukatı Fatih Uzun, maznun Arkun'un yargılandığı suçların ukubet sınırlarının dikkate alınarak tutuklanmasını istek etti. Mahkeme, sanığın telefonunu dosyaya sunması şeklinde kâffesi telefon içinde ne olduğunun tespiti düşüncesince telefonun bilirkişiye gönderilmesine değişmeyen verdi. Burcu Y.'nin avukatının Arkun'un tutuklaması yönündeki talebi dair müşterek değişmeyen oluşturmayan mahkeme, duruşmayı erteledi.


İDDİANAMEDEN

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı çeşidinden hazırlanmakta bulunan iddianamede, Burcu Y. ile Özer Arkun'un 2019 yılı orak ayı ayından itibaren dost oldukları, 2020 mart ayında dünyaevi sonucu alıp beraberce yaşamaya başladıkları anlatıldı.

Özer Arkun ile Burcu Y.'nin 4 Mayıs 2020'de dünyaevi meselesi zımnında tartıştıkları, Arkun'un dinç hanıma sinkaflı küfürler ederek, yüzüne su kırcı bardağı fırlattığı savunulan iddianamede, burnunun kanamasına illet olduğu, el telefonu ve bilgisayarını kullanmasına bariyer olduğu, güçlükle öpmeye çalışmış olduğu savunuluyor.

İddianamede Özer Arkun'un "nitelikli kişiyi hürriyetinden mahrum kılma", "silahla isteyerek yaralama", "tehdit", "şantaj", "hakaret", "nitelikli yağma" ve "basit eşeysel saldırı" suçlarından 35 yıla derece hapisle cezalandırılması istek edildi.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1