TBMM BAŞKANI ŞENTOP: HAYVAN HAKLARI KONUSUNDA KAPSAMLI BİR DÜZENLEMENİN GELECEĞİNE İNANIYORUM

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 'En kısa zamanda hayvan hakları konusunda kapsamlı, ortak bir düzenlemenin geleceğine ve kanunlaşacağına inanıyorum' dedi.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: HAYVAN HAKLARI KONUSUNDA KAPSAMLI BİR DÜZENLEMENİN GELECEĞİNE İNANIYORUM
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "En kısa zamanda hayvan hakları konusunda kapsamlı, ortak bir düzenlemenin geleceğine ve kanunlaşacağına inanıyorum" dedi.

TBMM Başkanı Şentop, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, TBMM'de hayvanların haklarının korunması ile alakalı Meclis Araştırması Komisyonu'nun ortak bir kararla kurulduğunu ve kapsamlı bir rapor hazırladığını bildirdi. Şentop, "Bu rapor 16 Ocak 2020’de Genel Kurul’da görüşülmüştü. Rapordaki tespitlerden de hareketle, kapsamlı bir kanun düzenlemesi yapılmalıdır. Halen TBMM'de farklı komisyonlarda 27'nci dönemde verilmiş 35 adet kanun teklifi bulunmaktadır. Bütün parti gruplarının katkı sağlayacağı kapsamlı bir düzenlemenin faydalı olacağına inanıyorum. Bu mülahazayla, partilerimizin grup yöneticileriyle bugün görüştüm; hepsinin olumlu yaklaşımından memnuniyet duydum. En kısa zamanda hayvan hakları konusunda kapsamlı, ortak bir düzenlemenin geleceğine ve kanunlaşacağına inanıyorum" dedi.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul