TIR, JANDARMA ARACI VE OTOMOBİLE ÇARPTI: 2’Sİ UZATMALI ÇAVUŞ 6 YARALI

Afyonkarahisar’da kontrolden çıkan TIR, bambaşka birlikte kaymakamlık suç duyurusuna giden jandarma karakol aracına, arkası sıra da birlikte otomobile çarptı. Otomobil ve jandarma aracının şarampole devrildiği, TIR’ın ise taraf yatmış olduğu kazada 2’si jandarma mensubu 6 is

TIR, JANDARMA ARACI VE OTOMOBİLE ÇARPTI: 2’Sİ UZATMALI ÇAVUŞ 6 YARALI

112 Acil Çağrı Merkezi’ne zaman 19.00 sıralarında mevrut birlikte ihbarda Sultandağı kazasından Eber köyüne gidişte yaralamalı gidiş geliş kazası meydana geldiği bildirildi. Bunun karşı Sultandağı İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan güvenlik timi alana yönlendirildi. İhbar meydana getirilen alanda kontrol eden takımlar Sultandağı ve Çay ilçesi sınırlarında Ahmet Adar’ın kullandığı 10 KE 288 plakalı kamyonetin şarampole devrildiğini belirledi.

TIR, RÜZGARIN ETKİSİYLE DEVRİLDİ

Kaza noktasına mevrut jandarma karakol aracı, bayır lambası ve kuartet flaşörleri açıkça durumda güvenlik şeridine otopark yeri etti. Araçtan nazil memur uzman çavuş, ilçe eden kamyonetin yanına akilane ilerlediği tam bire birlikte istikamette seyreden Erol Koçak yönetimindeki 42 M 4420 plakalı TIR, iddiaya layıkıyla alevli rüzgarın etkisiyle sürücünün kontrolünden çıkarak evvela jandarma aracına, peşi sıra da doğrudan uğrunda mevcut 77 BB 172 plakalı otomobile çarptı. Kazada TIR yolda taraf yatarken, jandarma aracı ve otomobil ise eski kazada devrilen kamyonetin de bulunmuş yer aldığı şarampole taraf yattı.

6 KİŞİ YARALANDI

Kazada jandarma uzman çavuşlar Veli Bayer ve Tugay Saki ile TIR şoförü Erol Koçak, otomobil sürücüsü Ahmet Mutlu ve bire birlikte araçta geçici adına mevcut İsmail Dilek ve Elif Kukulu yaralandı.

Kazanın peşi sıra görüngü hesabına baş döndürücü sayıda istirdat kadrosu irsal edildi. Yaralılara evveli dahil görüngü durumunda yapıldı. Ardından Afyonkarahisar’daki hastanelere irsal edilerek tedaviye tahsil edilen yaralıların afiyet durumunun dobra yer aldığı belirtildi. İlk kazada taraf yatan kamyonetin sürücüsü Ahmet Adar’ın ise hastaneye götürülmediği ve durumunun dobra yer aldığı öğrenildi.

Kazayla ilgilendiren tetkik başlatıldı.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1