TÜRK TELEKOM, 'TÜRKİYE'YE DEĞER' ANLAYIŞIYLA BİRÇOK PROJE GERÇEKLEŞTİRDİ

Türk Telekom, 'Türkiye'ye Değer' anlayışıyla kadınların istihdamına, görme engelli bireylerin kitaplara ve sanat eserlerine ulaşması ile amatör sporculara destek olan birçok proje gerçekleştirdi.

TÜRK TELEKOM, 'TÜRKİYE'YE DEĞER' ANLAYIŞIYLA BİRÇOK PROJE GERÇEKLEŞTİRDİ

Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, 2020 yılında Türk Telekom’un, insan odaklı yaklaşımıyla birçok projesinin içerisinde yer aldığı belirtildi. Kadınların istihdamından görme engellilerin kitaplara erişimine ve eğitim öğretimden amatör sporlara kadar ‘Türkiye’ye Değer’ projelerin sürdürüldüğü kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kadınların kariyer yolculuğundan, görme engellilerin kitaplara erişimine hayatın her alanında 'Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay' projesinde, 75 gönüllü eğitmen ile 4 bin kadına dijital pazarlama eğitimleri veren Türk Telekom, kadınların kariyer yolculuğunda 2020 yılında da yanlarındaydı. Türk Telekom'un, 'Herkes için erişilebilir iletişim' prensibiyle hayata geçirdiği, 'Telefon Kütüphanesi' uygulaması 10 bin aktif görme engelli kullanıcıya ulaştı. 250'den fazlası çocuk kitabı olmak üzere 2 bine yakın kitap ve dünyaca ünlü 20 tabloya sesli erişmeyi olanaklı kılan uygulamaya, 2020’de ilaç barkodu okuma özelliği eklendi. Bu sayede, görme engelliler, 6 binden fazla ilacın kullanma talimatına dair bilgilere sesli olarak kolayca erişebiliyor. Günışığı projesi ise 2020'nin ilk 3 ayında 'Okulumda Günışığı Seminerleri' ile 13 binden fazla öğrenciye, yaklaşık 700 öğretmen ve yöneticiye ulaştı. Günışığı Pandemi Dönemi Açık Öğrenim Platformu ile 43 bin aileye eğitim verildi. Türk Telekom'un Türkiye genelinde 11 bölgede yaklaşık 150 gönüllü çalışanından oluşan bir sivil savunma hareketi olan 'Türk Telekom Arama ve Kurtarma Ekibi (TTAKE), Elazığ Depremi'nden İzmir Depremi'ne, Giresun Yağlıdere'deki selden Çaldağ bölgesindeki sele kadar farklı doğal afetlerde seferber oldu. Ülkemizde sporun gelişmesi için amatör sporlara yıllardır destek olan Türk Telekom, ülkenin dört bir yanında basketbol, eskrim, yüzme, atletizm, güreş, badminton gibi 33 farklı branşta 40 spor kulübünü destekledi."

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2020, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1