YOLCU TAŞKINLIK ÇIKARINCA POLİS MÜDAHALE ETTİ

Bursa'dan Ankara’ya gezi fail Necla P.(36) ile otobüs şoförünün dinlediği musiki zımnında aralarında tartışma yaşandı. Müziğin sesini kısmasını talip avrat geçici ile güdücü arasındaki münakaşanın büyümesi için polis ekipleri, araya girdi. Şoför, otobüsü polis ar

YOLCU TAŞKINLIK ÇIKARINCA POLİS MÜDAHALE ETTİ

Olay, Bursa'nın İnegöl kazasından Ankara'ya ilerleyiş şeklinde bulunan güdücü Zafer Ç. yönetimindeki şehirlerarası geçici otobüsünde meydana geldi. İddiaya göre; 7 numaralı koltukta oturan geçici Necla P., şoförün arkasındaki yersiz koltuğa geçti. Yolculuk esnasında eş yolcu, şoföre müziğin sesini kısmasını istekle aksülamel gösterdi. Şoför müziğin sesini kıstıktan sonradan da eş geçici aksülamel göstermeye bitmeme etti. Necla P.’nin müşterek başka eş yolcuya ‘İnşallah otobüsün ön camı patlar ve yüzün hurdahaş olur’ demesi karşı münakaşaya başka yolcular da karıştı. Bunun karşı otobüs şoförü, Zafer Ç., İnegöl ilçesindeki geçici terminaline otobüsü çekip vaziyeti polis ekiplerine bildirdi.

POLİSLER ÖFKELİ YOLCUYU SAKİNLEŞTİRDİ

Olay namına mevrut polis ekipleri, eş yolcuyu sakinleştirirken taşıtçı Zafer Ç.’de, yaşanılanları anlattı: “Yolcu beni; 'Sana iş yaptırmayacağım, işinden olacaksın' diyerek yıldırma etti. Diğer yolcular da kendisinden şikayetçi" dedi. Şoförün namına bağırdığını tez fail geçici Necla P. ise, "Bu arabanın muayenesi de eksik. Beni, musiki erinçsiz etti. Şikayetçi olacağım" diyerek kendisini savundu. Olaya müdahale fail polislere başka yolcular da karışarak; Necla P.’nin ağız dalaşı esnasında menfaatlerini de erinçsiz ettiğini tez ettiler. Polisin, eş yolcuyu koltuğuna geçirtip kelimesiz müşterek halde seyahat yapması dair uyarısı karşı otobüs için bitmeme edebildi.

Yaklaşık 30 çağ devam eden irdelemenin arkası sıra fakat otobüs için bitmeme etti.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1